Závody 23. 03. 2024 – Grand Prix v Bruntálu

V sobotu 23.03.2024 se 20 mladých nadějných plavců z našeho plaveckého oddílu zúčastnilo závodu Grand Prix v Bruntálu.

Cestovali jsme autobusem a to vzhledem k počtu závodníků, kteří se rozhodli ukázat své natrénované dovednosti.

Mezi účastníky závodu se poprvé objevili mladí talenti jako Stázka Jaššová, Kačka Korcová, Honzík Ježek a Jiřík Snášel. Tito nadějní plavci měli již od pátku své zkušené mentory, kteří se o ně starali po celou sobotu s absolutní péčí a pozorností.

Naši závodníci se v silné konkurenci dvaceti týmů dokázali skvěle prosadit. Z celkových šedesáti startů si odvezli více než padesát osobních rekordů! Zvláštní pochvalu si zaslouží Adélka Andrlová, která si odnesla bronzovou medaili v disciplíně 50 metrů znak!

Nicméně, největším úspěchem bylo dosažení osobního rekordu o celé 3 vteřiny na 100 metrů prsa Marcelkou Nevrklovou, což jí vyneslo nejhodnotněji bodovaný výkon v kategorii jedenáctiletých (ročník narození 2013). Díky tomuto skvělému výkonu míří do naší klubovny v Šumperku zlatý Bruntálský pohár!

Dalším úspěchem jsou ve velké konkurenci i umístění těsně pod stupni vítězů a to:

  • Marcela Nevrklová – 100 m prsa – 4. místo
  • Matyáš Rolinek – 100 m prsa – 4.místo
  • Filip Korec – 50 m prsa – 4. místo

Rádi bychom poděkovali nováčkům a nejmladším členům týmu za jejich odvahu a pravidelné úsilí v tréninku, které jim pomáhá neustále zlepšovat své časy a umístění. Též bychom rádi vyjádřili vděk zkušenějším závodníkům za jejich obětavost při péči o své mladší kolegy v týmu.

Doufáme, že tento úspěch bude motivací pro všechny naše plavce a že se budeme nadále moci pyšnit jejich skvělými výkony na dalších soutěžích.