Závody 10. 4. 2024 – Aprílová Vlnka, Šumperk

První ročník mezioddílových závodů v Šumperku, Aprílová Vlnka, se konal ve středu, 10. dubna, a přinesl s sebou velikou dávku sportovního ducha a radosti. Tři šumperské oddíly – Žabáček, Hrošík a TJ Šumperk oddíl plavání – se sešly, aby soutěžily a oslavily plavání.

Více než stovka dětí se zapojila do soutěží, a cestu k bazénu a čas si našlo na 60 hrdých rodičů, babiček, strýčků a kamarádů, aby povzbudili nejmladší šampiony v jejich úsilí.

Od třetí hodiny odpoledne začal bazén pulzovat vzrušením, když se děti a diváci naplno vložili do dění. Pod vedením TJ Šumperk oddílu plavání se nejprve konaly závody na 50 metrů libovolným způsobem, kterých se zúčastnilo asi padesát
statečných plavců. Následovala disciplína 25 metrů libovolným způsobem. Tuto vzdálenost mohli překonávat plavci i s dopomocí, destičkou, či plovacím kruhem. Každý účastník obdržel za svůj výkon diplom, medaili a sladkou odměnu.

Velké uznání patří také těm zkušenějším závodníkům, kteří nejen povzbuzovali své mladší kolegy, ale také s nimi plavali a pomáhali jim dosáhnout cíle.

Závěrečnou tečkou poté byl štafetový závod, který přinesl radost nejen nejmenším, ale i těm zkušenějším plavcům.

Malí plaváčci odcházeli domů s pocitem hrdosti a úspěchu, zatímco diváci byli svědky vzrušujícího dne a mohli se těšit z talentů, které se vynořily na povrch. Starší závodníci odešli s pocitem splnění a radosti z úspěšné organizace události.