Pohár Moravy 22. 6. 2024

V sobotu 22. června se naši nejúspěšnější desetiletí a jedenáctiletí žáci zúčastnili vrcholných závodů pro svou kategorii, a to Poháru Moravy.

Desetiletí Filip Korec a Adéla Andrlová se vypravili do Kopřivnice, zatímco jedenáctileté reprezentovala výprava čtyř plavců – Anny Vrbové, Marcely Nevrklové, Petra Hegyiho a Jáchyma Kobzy v Prostějově.

Desetileté plavce trenérsky vedl pan David Křivan, trenér jednoho z nejúspěšnějších klubů v České republice, Znojemského plaveckého klubu. Adéla a Filip předvedli fantastické výkony, kdy téměř všechny své starty proměnili v osobní rekordy. Filip si po pouhém roce trénování vyplaval skvělé šesté místo na 100 metrů prsa.

Jedenáctiletí plavci se ukázali ve vynikající formě, když všichni plavali daleko za hranicí svých osobních rekordů. Čtyřčlenná výprava sestavila štafety na 4 x 50 metrů polohový závod a 4 x 50 metrů kraul, ve kterých se umístili v první desítce.

Velkou radost nám udělal Petr Hegyi, který se před rokem na Pohár Moravy vůbec nenominoval, ale letos si dohmátl pro skvělé 11. místo na 100 metrů prsa. Do první desítky se probojoval také Jáchym Kobza na 200 metrů volný způsob a Anna Vrbová obsadila sedmé místo z celé Moravy na 200 metrů znak. Marcela Nevrklová předvedla nejlepší formu, když si za svůj 12 vteřinový osobní rekord odvezla sdílené třetí místo na 200 metrů prsa a bramborovou medaili na 100 metrů prsa.

Tyto výsledky jsou zadostiučiněním nejen pro děti, které tráví na tréninku velké množství času, ale také pro rodiče, trenéry, sourozence a prarodiče, kteří jsou součástí této úspěšné skládačky. Děkujeme všem za podporu a těšíme se na další skvělé výkony našich mladých plavců!