Mistrovství České Republiky žactva 8. 6. – 9. 6. 2024

Máme za sebou mimořádný víkend. Dva z našich plavců se probojovali mezi třicet nejlepších v České republice a absolvovali mistrovství ČR v plavání. Z mladších žáků nás reprezentoval Matyáš Rolínek ve Znojmě a v kategorii starších žákyň
plavala Beáta Říhová v Olomouci. Oba se nominovali v prsařských disciplínách na 100 a 200 metrů prsa.

Beáta Říhová – vicemistryně ČR na 100 m prsa

Famózních výkonů dosáhla Beáta v Olomouci, která byla rozhodnuta pokořit limit do Sportovního Centra mládeže ČR na 100 metrů prsa. Její celoroční práce, každodenní několikahodinové tréninky, suchá a mentální příprava byly korunovány zaslouženým úspěchem.

Nejenže výrazně překonala limit pro vstup do SCM, ale získala i titul vicemistryně ČR. Odpoledne pak na 200 metrů prsa zakončila sedmým nejlepším výkonem v ČR.

Matyáš Rolínek – 14. místo na 100 m prsa

V krásném areálu zrekonstruovaného znojemského bazénu se Matyáš na svém prvním mistrovství nezalekl konkurence a v našlápnutém závodě na 100 metrů prsa zlepšil svůj čas o celé tři sekundy.

Tento výkon ho posunul na čtrnáctou příčku v rámci celé ČR. Druhý den startoval také ve své parádní disciplíně na 200 metrů prsa. Ani tentokrát nezklamal a skončil celkově patnáctý.

Pro náš oddíl je velkou ctí, že můžeme přispět k jejich cestě na vrchol. Oběma gratulujeme, děkujeme za příkladný přístup k tréninkům, děkujeme rodičům za jejich podporu a těšíme se na jejich další výkony. Velké díky patří i trenérům!

Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů do budoucna!