Krajských přebor Olomouckého a Zlínského kraje 10-11 let – 11. 5. 2024, Vsetín

Deset medailí pro naše plavce!

Naše plavecké talenty opět ukázaly svůj skvělý potenciál! Dne 11. května se naši desetiletí a jedenáctiletí plavci vydali do Vsetína, aby reprezentovali město Šumperk na krajských přeborech Olomouckého a Zlínského kraje. A jejich výkony byly
ohromující!

Navzdory únavě z nedávného soustředění zaplavali naši plavci naprosto fantasticky, a přivezli do Šumperka deset medailových umístění. Nejlépe se dařilo Filipu Korcovi, který si vyplaval zlato na 100 m prsa a stříbro na 50 m prsa. Marcela Nevrklová si dvakrát dohmátla pro stříbro, a to v obou prsařských disciplínách. Anna Vrbová si odvezla hned tři cenné kovy – dvě stříbra na 200 m znak a 200 m polohový závod a bronz na 100 m polohový závod. Petr Hegyi zabojoval na 100 m prsa a odváží si stříbro, stejně jako Adéla Andrlová na 50 m znak. Jáchym Kobza zakončil úspěšné tažení velkým osobním rekordem a vyplaval stříbro na 200 m kraul.

Největší napětí a radost jsme však zažili u polohovkové štafety, která těsně po dramatickém závěru dohmátla čtvrtá, a porazila týmy z Olomouce, Vsetína a Kroměříže.

Jsme nesmírně pyšní na naše závodníky, kteří svojí disciplínou, odhodláním a úsilím dosáhli takových skvělých výsledků. Gratulujeme k jejich úspěchům a děkujeme všem, kteří je podporovali a povzbuzovali na jejich cestě k vítězství!